Rozhovory s klientkami o zkušenostech s on-line klubem hubnutí

Říká se, že příklady táhnou. Více jak po pěti letech práce v oboru, po roce samostatné činnosti a po dvou měsících existence klubu jsem se rozhodla udělat rozhovor se třemi účastnicemi mého on-line klubu hubnutí. Vyprávějí o svých zkušenostech, úspěších i překážkách. Nic nepřikrášlují a rozhodně nelžou. Každá má své proč a každá má jiný výsledek. Ne vždy jsou to jen velké úbytky váhy, někdy je to tvarování postavy, lepší kondice, změna stravovacích návyků, překonání sebe sama a lepší pocit ze svého života. Začtěte se do následujících řádků a třeba pro vás budou inspirací nebo přímo výzvou k tomu, abyste se do toho pustily i vy.  Abyste našly tu odvahu a konečně vykročily na tu dobrodružnou, ne vždy lehkou, ale o to krásnější a inspirující cestu zdravého životního stylu.

VĚRKA

Věrka Pragerová je optimistická, velmi pozitivně naladěná a nadšená mladá žena, maminka tří dětí. Pracuje jako sociální pracovnice. Je členkou mé FB skupiny „Štíhlá a fit v každém věku“, později se připojila k hubnoucí výzvě a přešla i do klubu hubnutí, kde je stále a bude pokračovat. Přestože její výsledky v číslech nejsou nijak ohromující, důležité pro ni je, že překonává sama sebe a cítí se mnohem lépe, než předtím. Přiznává i špatné dny a já jsem ráda, že je upřímná. Protože těžké to někdy prostě může být. Její přístup je velmi inspirativní, je to velká bojovnice a věčná optimistka. Za zmínku stojí také to, že se otužuje.

 • Proč jste se rozhodla pro změnu životního stylu?
  Pro změnu jsem se rozhodla už po prvním těhotenství, což je skoro 9 let zpátky. Začala jsem cvičit a zdravěji jíst, protože jsem chtěla po porodu shodit a získat zpět svou postavu. Nejvíce jsem se do zdravého životního stylu opřela po druhém porodu, to jsem byla štíhlejší a vysportovanější, než před dětmi. Pak jsme si ale naplánovali ještě třetí dítko a po třetím porodu už to nešlo tak rychle a podle představ. Zkusila jsem i nějaké rychlodiety, čímž jsem si akorát rozházela metabolismus. Samozřejmě, že jsem měla načteno, že to nefunguje, ale já jsem tak moc toužila být štíhlá rychle, že jsem byla přesvědčená o tom, že mě se to určitě povede (a nepovedlo!).
 • Proč zrovna klub hubnutí?
  Klub hubnutí byl náhoda – řekla jsem si, že pro svou motivaci potřebuji sledovat na FB zdravé a „štíhlé“ stránky, abych byla více odhodlaná se sebou něco dělat. Náhodně jsem objevila skupinu „Štíhlá a fit…“ a když se tam objevila první výzva, řekla jsem si, že to zkusím, že za to nic nedám. A buď mi to pomůže, nebo ne.
 • Jaká jste od klubu měla očekávání?
  Psychickou podporu ostatních, že v tom nejsem sama. Načteno jsem toho za ty léta měla vcelku dost a tušila jsem, kde dělám chyby, ale nedokázala jsem je odstranit.
 • Jaký jste na začátku měla cíl?
  Ráda bych se dopracovala k postavě před třetím těhotenstvím. Cílem bylo shodit 7 kilo a zeštíhlet v pase a na spodním břiše.
 • Jaké změny jste ve svém životním stylu zavedla?
  Zavedla jsem odpolední svačiny, které jsem většinou nestíhala, dokud jsem si je nezačala plánovat. Potom jsem měla tendence se přejídat večer – dohánět tím únavu z celého dne. A díky klubu se snažím omezovat pečivo a sacharidové potraviny večer. Zavedla jsem taky více pohybu – bez toho to prostě nejde.
 • Jaké překážky jste musela překonat, bylo něco vysloveně nepříjemného?
  Řekla bych, že pořád překonávám sama sebe. Svojí psychiku. Mám sklony k tomu chtít všechno hned a mít všechno dokonalé a tak někdy propadám beznaději, že už to neshodím a že nemá cenu se trápit (a jsou dny, kdy mám pocit, že se fakt trápím, že bych nejradši vyluxovala ledničku a pak si spokojeně lehla do postele a spala). A pak jsou zase dny, kdy jsem odhodlaná, že to zvládnu, mám vyladěný jídelníček, hodně pohybu a spoustu elánu. Hodně to závisí na dostatku spánku, to se mi dlouhodobě nedaří.
 • Měla jste podporu rodiny, přátel a kamarádů?
  Upřímně moc ne. Můj muž je takový, že splácne dohromady cokoliv, dá si denně sušenku nebo koláč, polévku zají houskou i přesto, že si pak ještě dá druhý chod apod. Nevadilo by mu, kdybych byla ještě oplácanější, než jsem a nechápe, proč chci zhubnout.
  Ostatní říkají, že na tři děti mám dobrou postavu, od záměru hubnutí mě spíše zrazují – často slýchám, že se mám podívat na jiné a neřešit sebe. Já se ale nechci srovnávat, chci na sobě pracovat a dosáhnout co možná nejlepšího výsledku pro mě.
 • Jaký máte nyní výsledek a za jak dlouhou dobu?
  Od října jsem shodila kilo a půl a ubyly 4 centimetry v pase.
 • V čem se vám spolupráce se mnou líbila?
  Je mi sympatické, že nejste žádná vysportovaná dvacítka bez dětí, která čas dělí jen mezi fitko a práci, ale víte, jaké je hubnout po dětech a s dětmi v každodenním kolotoči. Líbí se mi, že se na vás můžu kdykoliv obrátit, vždy rychle reagujete, snažíte se poradit a podpořit.
 • Bylo něco, co byste naopak chtěla jinak?
  Nenapadá mě nic, je to bezva 🙂
 • A jaké jsou vaše plány do budoucna ohledně zdravého životního stylu?
  Vydržet, nesklouznout k rychlým řešením v hubnutí a pracovat na své psychice – aby bylo méně těch stavů, kdy mám pocit, že to nejde a nemá to smysl. Protože objektivně to u mě není žádný průšvih, nemám ani nadváhu podle BMI. Ráda bych se dopracovala k tomu, že přestanu řešit svoje nedokonalosti a váhu a zdravý životní styl bez přejídání a mlsání sušenek a čokolády bude můj normální.

IRENA

S Irenou Dopitovou se znám z kurzu on-line marketingu a podnikání. Irena je také maminkou tří dětí, toho času na mateřské dovolené, věnuje se ale výuce hry na zobcovou flétnu. Stejně jako Věrka je členkou mé skupiny Štíhlá a fit v každém věku a prošla i hubnoucí výzvou. Z jejího povídání je vidět, že se musela poprat i s nepříjemnými pocity. Změna životního stylu není vždy jen procházka růžovou zahradou. Irča patří mezi velmi zvídavé, odhodlané a nadšené účastnice klubu a má krásné výsledky.

 • Proč jsi se rozhodla pro změnu životního stylu?
  Během koronavirové jarní karantény jsem začala nebezpečně přibírat na váze. Nadváhu jsem měla už předtím z těhotenství, ale nedělala jsem si s tím starosti, věděla jsem, že to se změnou životního stylu půjde samo. Jenže karanténa měla opačný účinek, což mě dost vystrašilo. Rozhodla jsem se nečekat, až se změní okolnosti a změnit sebe sama.
 • Proč zrovna klub hubnutí?
  To byla náhoda. Přidala jsem se k tvojí hubnoucí výzvě a s klubem navázala.
 • Jaká jsi od klubu měla očekávání?
  Potřebovala jsem informace o složení potravin a jak je vyváženě kombinovat. Taky kdy co jist.
 • Jaký jsi na začátku měla cíl?
  Skoncovat s přejídáním a nočním jedením.
 • Jaké změny jsi ve svém životním stylu zavedla?
  Sacharidy dopoledne, celkově vice zeleniny, jist do příjemné sytosti, tříhodinové pauzy mezi jídly. Automaticky tak odpadly sladkosti a slanosti..
 • Jaké překážky jsi musela překonat, bylo něco vysloveně nepříjemného?
  Asi po třech týdnech mě chytla krize, asi kvůli vysazení sladkostí. Taky chvilku trvalo naučit se stopnout jídlo v momentě sytosti. Bojovala jsem taky s pocitem hladu, jako bych se ho bála.
 • Měla jsi podporu rodiny, přátel a kamarádů?
  Manžel mě podporuje. Přátelé a kolegové na to nemají vliv.
 • Jaký máš nyní výsledek a za jak dlouhou dobu?
  Od září  minus 10 kg, z toho je s tebou od října do 23.12. minus 8kg
 • V čem se ti spolupráce se mnou líbila?
  Je to o konkrétních informacích a člověk může jíst všechno, jen je třeba si vše dobře načasovat. Jsi dobrá podpora i tahoun a zároveň reaguješ velmi rychle na všechny dotazy. A žiješ to, co kážeš.
 • Bylo něco, co bys naopak chtěla jinak?
  Jsem spokojená, vybrala jsem si z výzvy i z klubu to, co mi vyhovuje.
 • A jaké jsou tvoje plány do budoucna ohledně zdravého životního stylu?
  Rozhodně potřebuji více pohybu ve formě posilování a protahování.

ELIŠKA

Do třetice všeho dobrého tu máme rozhovor se Eliškou Barcalovou. Eliška pracuje jako prodavačka v obchodě s obuví. Říká o sobě, že je celoživotní dietářka a s váhou to m jak na houpačce. Dokáže krátkodobě zhubnout, ale změna jí dlouho nevydrží. Tentokrát se rozhodla, že s kily navíc zatočí jednou provždy a klub hubnutí si vybrala hlavně kvůli podpoře skupiny. Chce totiž své čtyřicáté narozeniny oslavit štíhlá a v co nejlepší kondici.

 • Proč jste se rozhodla pro změnu životního stylu?
  Tuto změnu jsem měla v hlavě již delší dobu. Bohužel se musím zařadit mezi notorické dietářky. Vždy se mi povedlo pár kilo shodit (většinou na jaře), ale dlouhodobě se mi nedařilo. Následovala dvě těhotenství a já najednou měla více o 20 kg. Prostě jsem si řekla: „Tak dost, už se sebou konečně začni něco dělat!“ Tak jsem začala.
 • Proč zrovna klub hubnutí?
  Na ten klub jsem narazila vlastně náhodou. Prostě mě ta nabídka zaujala a hlavně přišla zrovna v době, kdy jsem o sobě začala uvažovat jinak a rozhodla se, že se pokusím zhubnout. A tak jsem tady!!!
 • Jaká jste od klubu měla očekávání?
  Doufala jsem, že mně pomůže na mé cestě, že se dozvím něco nového. A hlavně mě upoutala možnost být v kontaktu s lidmi, kteří mají stejný problém jako já. Vzájemná podpora, rady, připomínky a porozumění.
 • Jaký jste měla na začátku měla cíl?
  Mým cílem bylo a stále je zhubnout. Chtěla bych se naučit jíst zdravěji, naučit se mít ráda, přemýšlet o sobě pozitivně a celkově si vylepšit jak fyzický, tak psychický stav.
 • Jaké změny jste ve svém životním stylu zavedla?
  Hlavní změnou bylo jídlo. Naučit se pravidelnosti, přemýšlení a plánování – co si dám a kdy. Co všechno si můžu dovolit a co už by bylo moc… A hlavně se naučit neuzobávat. A samozřejmě jsem zařadila více pohybu!
 • Jaké překážky jste musela překonat?
  Jedinou mojí překážkou je má vlastní hlava. To je to nejdůležitější a od toho se odvíjí vše ostatní. Ale řekla bych, že čím více se mi tento životní styl dostává pod kůži, tím méně na mě má hlava křičí, že to nemá cenu. Za což jsem hrozně ráda!!!
 • Jaký máte nyní výsledek a za jak dlouhou dobu?
  Jsem v klubu hubnutí jsem v tuto chvíli dva měsíce a za tu dobu mám dole 6 kg. A důležité je i to, že se mi výrazně zlepšila kondice.
 • V čem se vám spolupráce se mnou líbila?
  Musím  říct, že se splnila všechna má očekávání. Spolupráce s vámi je bezvadná. Skvělá je vaše rychlá reakce na mé otázky, výborné jsou komentáře na příspěvky ostatních, ochota s čímkoliv pomoci. Jsem velice spokojená a v klubu zůstávám i nadále. Věřím, že i v dalších měsících bude skupina pro mě přínosem a že se dozvím spoustu dalších věcí a zase posunu dál.
 • Bylo něco, co byste naopak chtěla jinak?
  V tuto chvíli mě nic nenapadá. Asi není nic, k čemu bych měla výhrady.
 • A jaké jsou vaše plány do budoucna ohledně zdravého životního stylu?
  V první řadě bych u zdravého životního stylu ráda zůstala. Aby se co nejvíce stal přirozenou součástí mého života. Řekla bych, že jsem na dobré cestě, ale je to samozřejmě běh na dlouhou trať. Mým cílem je co nejvíce zhubnout a mít takovou kondici, abych na kole bez problémů stačila svému muži a svým přátelům, se kterými máme takovou cyklo skupinu. Ale můj hlavní dlouhodobý cíl je, abych přivítala čtyřicítku v co nejlepší formě! A čtyřicet mi bude za rok a půl. Tak mi držte palce a vy, kdo ještě váháte se změnou, tak vám chci vzkázat: „Vzhůru do toho, stojí to za to!“

Klub hubnutí již je v tuto chvíli uzavřen. Moje práce jde nyní cestou časově ohraničených kurzů a kratších výzev. Nicméně, všechny potřebné informace, celou moji metodiku hubnutí, včetně práce s psychikou najdete přehledně zpracované v eBooku „Jak zhubnout – kompletní průvodce hubnutím pro ženy. “ E-book je doprovázen také praktickým pracovním sešitem a několika bonusy. Nahlédnout do něj můžete zde:

Ať tak či onak, přeji vám šťastné vykročení nejen do nového roku, ale především na vaši cestu za zdravým životním stylem, vitalitou, štíhlostí a skvělou kondicí.

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.