Přepněte hlavu do hubnoucího módu

Že hubnutí začíná a bohužel často i končí v hlavě je známá věc.

Na začátku stoprocentně.

Musí přijít jasné, závazné a nezvratné rozhodnutí, že do toho s plným vědomím jdete a jedině tak je šance na trvalý úspěch. Motivace musí být silná, hluboká a musí jít z vás.

Celou dobu musíte mít v hlavě, proč to děláte, co vám to přinese a dělat to KVŮLI SOBĚ, ne kvůli někomu jinému. O tom podrobněji pojednává můj eBook Jak zhubnout – 10 plus 1 tip do začátku, aneb co musíte vědět, než se do toho pustíte.

Hlava pak ale hraje zásadní roli po celou dobu hubnutí.

Obvykle nezhubnete lusknutím prstu ze dne na den a ani z týdne na týden 😊. Zázraky na hubnutí stále ještě nejsou na trhu, byť se nám to občas někdo snaží namluvit. Nějakou dobu to trvá. Často i několik měsíců, v případech větších redukcí klidně rok, rok a půl. A celou tu dobu musíte mít hlavu v hubnoucím módu a vědět, že hubnete. Že to myslíte vážně. Musíte to mít v té hlavě opravdu zapsané, doslova naprogramované. Nejenom, že se vám v hlavě rozbliká červená kontrolka vždy, když budete sahat po něčem nevhodném, ale hlavně i vaše tělo na to bude reagovat.

Vaše mysl má velkou sílu a bude vás v hubnutí podporovat.

Je to podobné, jako u jakékoliv jiné činnosti. Když se budete učit např. novému sportu, nebo cizímu jazyku a apriori si budete říkat, že vám to nepůjde, jak myslíte, že to dopadne? No, nejspíš vám to nepůjde. 😊 Když onemocníte vážnou nemocí a budete mít obrovskou touhu a vůli se uzdravit, je mnohem větší šance, že se vám to povede, než když to rovnou vzdáte. Jistě už jste někdy o takovém doslova zázračném uzdravení slyšeli. Ne nadarmo se říká „věř a víra tvá tě uzdraví“.  A s hubnutím je to podobné. Když tomu budete od začátku věřit a celou dobu se budete vnitřně povzbuzovat a hecovat, tak máte zcela jistě mnohem větší šanci na úspěch, než když ke svému výsledku budete skeptičtí.

V průběhu hubnutí hodně pomůže myslet na svůj cíl, jako by už byl dosažen.

Prostě naprogramovat si do hlavy, že už jste tam, kde chcete být, že už se vám podařilo zhubnout vašich XY kg a vypadáte tak, jak chcete. Pro ty z vás, co mají barvitější fantazii a rádi pracují s vizualizací, je dobré si cíl představovat v obrazech, takzvaně vizualizovat si ho a to co nejpodrobněji. Představujete si, jak budete na konci cesty vypadat, jaké oblečení budete nosit, jak vám to bude slušet, jak se budete cítit, jak budou reagovat ostatní, co budou říkat atd. Tyto představy si můžete v mysli vyvolat několikrát za den, každý večer před spaním. Pro někoho je dobré si to zase popsat do nejmenších podrobností na papír a často se pak k němu vracet a číst si ho.

Pište si deník. Pište si každou drobnost.

Určitě doporučuji dělat si během hubnutí záznamy, psát si nejen všechny změny a „technické“ věci, ale i pocity, nálady, radosti i obavy apod. Vlastně jakýsi deník. Námořníci si na svých cestách psali deník, cestovatelé si psali deník, vy jste také na obrovské, náročné, ale i dobrodružné cestě. Pište si deník, posílí to vaši motivaci. Takový deník je vlastně i součástí mého on-line hubnutí, nazývám ho pracovní sešit. Velmi moje klientky v hubnutí podporuje, protože je hubnutím vede a dává jim směr, na co se zaměřit. Pokud vás zajímá, co vše je součástí mého on-line hubnutí s velkým eBookem pro ženy, mrkněte zde:

Kdykoliv vaše vůle během hubnutí odpadne, vraťte se ke svojí motivaci. Vraťte se zas na začátek a připomeňte si, proč to děláte. Vyhecujte se. Je to normální, stane se to každému, lidé nejsou stroje, vůle občas zakolísá. Mrkněte i do mého článku Jak najít motivaci ke změně, je tam spousta tipů nejen na začátek hubnutí, ale i na posilování vůle v jeho průběhu.

A hlavně, hlavně to nevzdávejte, stojí to za to.

Na konci vás čeká sladká odměna. Krásná postava, kondice, vitalita, zdraví, lepší pohyblivost. Obdivné pohledy okolí, hezké šaty, dobrý pocit v plavkách, SEBEVĚDOMÍ. A hlavně – skvělý pocit se sebe, že jste to dokázali. Ten je k nezaplacení. Zhubnutí nadbytečných kilogramů obvykle člověku zlepší kvalitu celého života. A to za to opravdu stojí.

PS: srdečně vás zvu do mého on-line kurzu hubnutí, který je tím nejlepším, co jsem zatím vytvořila. Prozkoumat, co obsahuje, můžete tady>> 

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.