Na vlastní kůži

Tři účastnice mého on-line kurzu hubnutí souhlasily s tím, že se podělí o svoje zkušenosti s jeho průběhem.

A tak vzniklo povídání o tom, proč se rozhodly kurzu zúčastnit, čím je oslovil, co bylo jejich motivací, jaká očekávání a cíle měly, jaké to pro ně bylo uvnitř, jakých výsledků dosáhly. Jsou to autentické výpovědi o tom, jak takový kurz funguje, co je jeho obsahem, jaká je uvnitř atmosféra, kam vás může posunout, co díky němu můžete dosáhnout.

Jak on-line kurz hubnutí vznikl?

Nápad vytvořit on-line kurz hubnutí mi zrál v hlavě už dlouho. Záhy poté, co jsem napsala eBook s kompletním návodem na hubnutí, který jsem tvořila více jak dva měsíce, mi došlo, že tento formát prostě není pro všechny. Že spoustě lidí nestačí přečíst si návod a pravidla. Většina lidí totiž potřebuje velký balík informací rozporcovat na menší celky a servírovat postupně. Ale hlavně, potřebují podporu. Velkou dávku podpory. Podpora je to zásadní a velmi důležité, proč se lidé rozhodnou obrátit se na odborníka. A také pomoc s nalezením motivace, provázení po celou dobu procesu, nakopávání, pomoc při překonávání překážek, možnost mít se koho zeptat, nebýt na to sám, mít zpětnou vazbu.

V kurzu se navíc na rozdíl od individuálního poradenství toto násobí, protože jeho účastníci se mohou opřít nejenom o toho, kdo kurz vede, ale také o ostatní členy. Pokud kurz tvoří menší skupina, tak se krásně snoubí individuální přístup toho vedoucího skupiny se skupinovou podporou ostatních, se společným sdílením.

Podzimní lockdown mě utvrdil v tom, že on-line kurzy jsou něco, co lidé ocení a budou potřebovat. Tak jsem přestala o kurzu jen přemýšlet a začala na něm pracovat. No a já, když se pro něco rozhodnu, tak už pak prostě „jedu“.

Vzala jsem vše zásadní, co o hubnutí vím. Spojila jsem všechny důležité znalosti o výživě, funkční a ověřená pravidla hubnutí, moji maximální podporu a společnou energii skupiny. Přidala jsem všechny svoje několikaleté zkušenosti a vetkla je do tohoto uceleného a návazného kurzu.

Pilotní verzi kurzu jsem spustila 1. února 2021. Kurz trvá 6 týdnů a má 12 lekcí, kde je moje metodika hubnutí popsána od A do Z, tedy od nalezení motivace, přes všechna pravidla hubnutí, tipy na překonávání překážek až po kapitolu, která se jmenuje „Zdravý životní styl jako trvalý způsob života“. To je ten snový stav, kam se všichni chceme dopracovat. Tedy žít zdravý životní styl trvale, ale zároveň pohodlně, bez jojo efektů a věčných výkyvů ve váze. A ono to opravdu jde. Mám to vyzkoušené NA VLASTNÍ KŮŽI, žiju ho už osmým rokem.

No a jak to probíhalo? Sešla se bezvadná parta žen ve věku od 29 do 65 let. Vytvořilo se bezpečné prostředí a nádherná, přátelská a podporující atmosféra žen, které jsou na stejné lodi a míří ke stejnému cíli. Byla to pro mě velká zkušenost, protože i já jsem kurzem procházela poprvé, reagovala jsem pružně na potřeby skupiny a vlastně „za pochodu“ přidávala různé další materiály tak, jak vznikala jejich potřeba zveřejnění.

Byla to prostě opravdu intenzívní několikatýdenní jízda, kde členky kurzu na sobě poctivě zapracovaly a dosáhly krásných výsledků.

VÍCE O KURZU SE DOZVÍTE TADY>>

 

Reference kurzu Konečně zhubnu

Ostatně, posuďte sami. Tři z nich jsem vyzpovídala ohledně jejich zkušeností a pocitů a jejich slova vám nyní přináším.

RENATA

Renča o sobě říká, že je věčná dietářka. Mohu to potvrdit. Když jsem viděla její sbírku knih o výživě a různých dietách, tak mi spadla brada. A je tedy pravda, že vyzkoušela vše možné. Pro Renču není problém zapřít se a zhubnout, ale problém je v trvalém udržení zhubnutých kil. Renča patřila mezi nejnadšenější a nejaktivnější účastnice kurzu, šla do toho opravdu s  vervou. A možná i díky tomuto nasazení má krásné výsledky –  7 kg dole a mínus 12 cm v pase. Pro Renču je důležitá i podpora, skupina a hlavně nastavení takového režimu, aby to fungovalo dlouhodobě.

Co vy a váha – je to pro vás téma, máte za sebou nějaké pokusy a váhové výkyvy a pokud ano – jaké?
Vzhledem k tomu, že se řadím k věčným dietářkám, tak je to takové moje věčné téma, ale je pravda, že jsem se z váhy nikdy nehroutila. Zhubla jsem a potom jsem si zase vesele žila svým životem, který se střídal s vlnami striktního dodržování nějakých zaručených zásad, po kterých jsem měla zhubnout. Některé mi vyhovovaly více, jiné méně. Například já jsem typ člověka, který nemůže žít neustále bez sacharidů. Takže když se zpětně dívám na tento kurz, tak jste mi nastavila zrcadlo, proč jsem se stala věčnou dietářkou. Váhové výkyvy byly vždy 10 kg dolů a během roku zase nahoru.

Jaký byl váš cíl ?
Zhubnout a vydržet!!! Srovnat si v hlavě množství a velikosti porcí.

Měla jste podporu rodiny, přátel a kamarádů?
Ano. I přesto, že je manželův šuplík plný sladkostí, stravuje se se mnou stejně, občas mu udělám třeba řízek a sobě místo řízku například rybu.

Jaký máte nyní výsledek a za jak dlouhou dobu?
Za necelých 7 týdnů skoro 7 kg a 12 cm přes břicho. Snižování obvodu v pase považuji za velký úspěch, protože u ostatních hubnoucích pokusů byl vždy spíše váhový úbytek a centimetry šly dolů velice pozvolna.

V čem se vám spolupráce se mnou líbila?
Jste spolehlivá, co slíbíte, vždy splníte. Na dotazy odpovídáte velice rychle, což je občas stěžejní. Lekce jsou promyšlené, přehledné a bez zbytečných informací navíc.

Bylo něco, co byste naopak chtěla jinak?
Byla jsem maximálně spokojena.

LUCIE

Lucka patří k těm mladším účastnicím kurzu, je jí 35 let. Do kurzu šla s tím, že by ráda zhubla 15 kg. Nejvíce byla překvapená tím, že ačkoliv má také „hodně načteno“ a hodně pokusů za sebou, našla v lekcích spoustu nových a užitečných informací nejenom o hubnutí, ale i o výživě jako takové. I ona byla velmi aktivní a nadšenou účastnicí kurzu, což její výsledky potvrzují.

Proč jste se právě nyní rozhodla pro změnu životního stylu, co bylo tím impulsem?
Během poslední doby jsem začala nebezpečně přibírat. Přestala jsem se líbit sama sobě, cítila jsem, že moje fyzická kondice je najednou nulová. Samozřejmě i to, že do čehokoliv se oblečete, vypadáte otřesně. A pak jedna fotka mojí postavy a bylo rozhodnuto.

S jakými pocity jste do kurzu šla, jaká jste na začátku od kurzu měla očekávání?
Byla jsem zvědavá, nikdy jsem se podobného kurzu neúčastnila ani naživo. Zajímalo mě, jak může probíhat takový kurz on-line. Vzala jsem to jako investici do sebe do sebe a do svého zdraví. A rozhodně se to vyplatilo. 🙂

Jaké největší změny jste ve svém životním stylu zavedla podle kurzu?
Úplně jsem změnila svůj současný jídelníček, vrátila jsem se k pravidelnému pohybu. A začala zase více přemýšlet, co, kdy a kolik toho sním.

Jaké jsou vaše měřitelné výsledky a za jak dlouho?
Aktuálně jsem shodila 9 kg za 8 týdnů, což je pro mě úžasné číslo.

V čem se vám spolupráce se mnou líbila?
Moc se mi líbila celá koncepce kurzu. Vaše spolupráce je excelentní a všem bych vás doporučila.  Jste velký odborník a to nejenom, co se týká zdravého životního stylu, ale i duše. A to dělá podle mě tento kurz úspěšný. Umíte namotivovat lidi k výsledkům a tak nějak lidsky. Je znát, že sama jste tím prošla a víte, jak na to. Chcete předávat dál vaše zkušenosti, jak se k tomu má člověk postavit, když přijdou krize a podobně.

Bylo něco, co byste naopak chtěla jinak? 
Ne za mě to bylo všechno s pořádku a na 100%.  Jsem spokojená.

TO MĚ ZAJÍMÁ, CHCI VĚDĚT VÍCE O KURZU>> 

ZUZANA

Zuzku na rozdíl od ostatních znám déle, něco přes rok. Zuzka je mladá maminka, do kurzu se přihlásila s cílem dostat se na předporodní váhu. Nejvíce ji ale trápilo bříško, které jí po porodu zůstalo. Jejím přáním tedy bylo především tvarovat bříško tak, aby zase mohla nosit nějaké upnutější věci. I ona už má za sebou nějaké pokusy o zhubnutí, takže jejím přáním bylo zhubnout trvale. Tak, jako ostatně u všech.  🙂

Proč jsi se právě nyní rozhodla pro změnu životního stylu, co bylo tím impulsem?
Po porodu před cca 3,5 lety jsem se mi už nepodařilo dostat na svoji váhu před dětmi, spíš naopak. Po prvních Vánocích po porodu jsem měla další dvě kila nahoře, a tak nějak to rostlo až do „magických“ 72kg, které se mě držely „zuby nehty“. Impulsem pro změnu jsi byla ty, Evčo.  🙂 Znám tě déle a když jsem se dozvěděla o tvém kurzu „Konečně zhubnu“, řekla jsem si, že to zkusím. Netušila jsem, že na mě bude mít kurz tak velký vliv a že změním svůj životní styl. Musím přiznat, že jsem si myslela, že to bude celé zase jenom o změně jídelníčku a o sportu. Ano, je to i v tomto kurzu, bez toho by to nešlo. Ale v tvém kurzu je toho daleko víc.

Čím tě oslovil zrovna on-line kurz hubnutí?
Jak už jsem psala, šla jsem tam hlavně za tebou. 🙂 Ale musím říct, že hned první lekce mě mile překvapila a pochopila jsem, že to nebude jenom „další pokus o zhubnutí.“

Co ti kurz dal a co ti naopak vzal?
Kurz mi dal spoustu nových informací o celém procesu změny životního stylu. O tom, že je potřeba na začátku přemýšlet o všem, co dělám, co jím, než se mi to v hlavě zautomatizuje. A co mi vzal? Takovou tu „pohodovou“ lenost, že když mám hlad, dám si rohlík s máslem a salámem nebo marmeládou a prostě nepřemýšlím nad tím, co jím.

Jak jsi se cítila uvnitř kurzu?
V kurzu nás bylo celkem 20, takže nic velkého „neosobního“. Spíš tam panovala taková milá a přátelská atmosféra. Všechny jsme se navzájem podporovaly, vkládaly jsme fotky svých kulinářských výtvorů a sdílely jsme svoje úspěchy, ale i pochyby a strachy v celém procesu hubnutí. Evčo, tobě bych chtěla moc poděkovat za tvůj osobitý přístup a za všechnu podporu, kterou jsi nám po celu dobu kurzu dávala a s neuvěřitelnou rychlostí nám odpovídala na naše všetečné dotazy 🙂

V čem se ti spolupráce se mnou líbila?
Líbilo se mi celé rozvržení kurzu. Dozvěděla jsem se spoustu nových a užitečných informací, které jsem hned začala aplikovat. Dostaly jsme spoustu materiálů, dokonce i úkoly. A taky jsme se dozvěděly rady ze života. Líbily se mi tvoje rychlé reakce na naše dotazy nebo i připomínky a rady k našim receptům. Všech rad si strašně moc cením.

Doporučila bys kurz ostatním? Myslíš si, že z něj můžou ženy, které si s váhou nevědí rady, nebo takové ty věčné dietářky, profitovat?
Na 100% kurz doporučuji všem ženám, které se rozhodly, že už nebudou po několikáté začínat znova, ale že doopravdy chtějí konečně zhubnout. Profitovat z kurzu budou jak věčné dietářky, tak i ženy, které se stále odhodlávají ke změně/ke zhubnutí, protože tvůj osobitý přístup je prostě nejvíc! Je vidět, že přesně víš, o čem mluvíš. Ještě jednou děkuji za skvělý kurz „Konečně zhubnu“ a taky za jeho pokračování v navazujícím kurzu.

Na základě skvělých výsledků žen, krásných zpětných vazeb a ohlasů na kurz jsem se rozhodla, že ho letos do prázdnin spustím ještě jednou.

Kurz jsem vypilovala, doladila a nyní ještě vymazlenější a vyzkoušený ho otvírám 3. května – opět pro menší skupinu žen, aby bylo možné spojit můj individuální přístup s energií skupiny. Neváhejte a chyťte si svoje místečko ještě dnes.

DETAILNÍ POPIS KURZU I MOŽNOST OBJEDNAT HO JE NA TÉTO STRÁNCE>> 

 

 

Když chcete zhubnout, musíte vědět, z jakých chyb pramení vaše nadváha. Stáhněte si stručný a výstižný Mini eBook zdarma „11 nejčastějších důvodů, proč lidé tloustnou, který vám otevře oči a okamžitě zjistíte, kde děláte při stravování chyby.

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.