Od ekonomie k výživě

Úvodem

V jednom z minulých článků jsem psala o tom, jak jsem se celý život s váhou prala a jak jsem pak po narození dětí úplně změnila životní styl a s nadváhou jednou a provždy skoncovala. Dnes bych se s vámi chtěla podělit o to, jak zdravá výživa a znalosti o ní ovlivnila můj život profesní.

Jak se to přihodilo

Když jsem se tenkrát před více jak šesti let odhodlala ke změně životního stylu a výrazně zhubla a změnila stravovací návyky, přirozeně jsem se začala o výživu více zajímat. Hledala jsem informace, četla různé články, sledovala web stránky různých výživových poradců, po informacích jsem doslova prahla jak žíznící cestovatel po vodě v poušti. Navíc se tato doba zrovna potkala s koncem mé (poslední) mateřské dovolené, kdy už jsem dlouho věděla, že do původního oboru se vrátit nechci. A to jak z důvodů časových, tak jsem hlavně jasně cítila, že potřebuju změnu, že chci dělat něco jiného.

A najednou to přišlo jak blesk z čistého nebe

Bylo to jako zjevení, věděla jsem najednou zcela jasně, že se chci výživou zabývat profesionálně. Že o ní chci vědět mnohem víc, než co jsem někde nasbírala na internetu a hlavně, že chci pomáhat dalším lidem. Že chci, aby prošli stejnou pozitivní změnou jako já, která jim úplně od základu změní kvalitu života, vzhled, zdraví, vztah k sobě samému i ostatním….

Co mám pro to ale udělat?

Dále jsem se pídila po informacích, až jsem se jako k prvnímu závaznému kroku odhodlala ke studiu rekvalifikačního kurzu Poradce pro výživu v holešovickém Nutricentru u skvělé Pavlíny Dostalíkové. A tam jsem získala první opravdu odborné a seriózní informace. Vidím to jak dnes, jak jsem seděla na prvních přednáškách a doslova hltala znalosti o živinách, anatomii trávicího traktu a biochemii trávení. Otevřel se mi úžasný svět znalostí o výživě. Fascinuje mě, jak se v tomto oboru potkává několik oblastí: anatomie, chemie, fyziologie, psychologie, potravinářské technologie a další… Byla jsem nadšeným studentem a jsem jím dodnes. Moje vzdělávání tehdy začalo, stále pokračuje a doufám, že nikdy neskončí. Je to totiž obor, kde je potřeba znalosti neustále prohlubovat a sledovat nové a často rychle se měnící trendy. Za důležité považuji např. absolvování kurzů Psychosomatiky a Life style kouč.

Studium nejvyšší

Postupně jsem ale při své práci stále častěji narážela na určité limity mého vzdělání. Na některé klienty s komplikovanějším zdravotním stavem moje vzdělání prostě nestačilo. Rozhodla jsem se proto pro metu nejvyšší a tou je studium Vyšší odborné školy zdravotní, obor Nutriční terapeut. Na stará kolena jsem se s výrazně mladšími spolužáky pustila do tohoto uceleného studia, aby moje znalosti byly opravdu komplexní. V budoucnu bych totiž ráda pracovala jako nutriční terapeut např. v nemocnici nebo jiném zdravotnickém zařízení a to mi právě zdravotnické vzdělání umožní.

Závěrem

Toto vše píšu hlavně proto, že vás chci ujistit, že o všechny svoje znalosti a zkušenosti se s vámi s radostí podělím. Budu se snažit být vám dobrým průvodcem, abyste dosáhli stejné pozitivní změny životního stylu a váš život se zlepšil a zkvalitnil ve všech svých oblastech. Každý máme totiž jen jeden život a jedno zdraví a je jen na nás, jak s těmito dary budeme zacházet.

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.