Chcete ve svém životě něco doopravdy změnit?

Chcete zhubnout, začít se více hýbat, být fit a v lepší kondici? Chcete jíst zdravější jídla, být vitálnější, mít více energie a zlepšit si zdraví? Chcete se více líbit sami sobě, svému partnerovi i všem ostatním? Chcete zkrátka žít kvalitnější a hezčí život? ANO?

A teď ruku na srdce. Jste ochotni pro to něco udělat? Jste ochotni tomu jít aktivně naproti? Něčeho se vzdát, něco naopak začít dělat, obětovat trochu svého pohodlí a vyjít ze své zóny komfortu? Nebo naopak svoje přání a touhy odkládáte a tak trochu čekáte, že se „to“ stane samo? Že ta kila zázračně zmizí bez vašeho přičinění a zdraví, vitalita i kondice přijdou samy od sebe? Případě kupujete jeden zázračný „spalovač“ za druhým, či tu a tam vyzkoušíte nějakou „zaručenou dietu“, abyste se na ni po čase vykašlali a vše se zase vrátí do starých kolejí? Tak já vám něco prozradím. Zázraky se nekonají, kouzelné pilulky nefungují a „zaručené“ diety jsou na nic.  Něco o tom vím.

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Vedu je k tomu, aby uměli naslouchat signálům svého těla, aby byli sami se sebou spokojeni a v každém okamžiku žili svůj život naplno. V poslední době se moje práce profiluje tak, že pracuji především se ženami. Celý můj příběh si můžete přečíst tady.

Výživou a zdravým životním stylem se zabývám už více než 6 let. Poradenství pro výživu a zdravý životní styl je můj život, má profese, hobby, láska i vášeň. K této práci mě přivedla moje vlastní zkušenost. Ve 42 letech, 2 roky po porodu mého 3. dítěte jsem zhubla 18 kg a váhu si držím už více jak 7 let.

Protože sama aktivně zdravý životní styl žiju jak způsobem stravování, výběrem potravin a pohybem, tak i celkovým přístupem k životu, je to pro mě obrovská výhoda při práci s klienty. Při změně, kterou klienty provázím, se do nich dokážu dobře vcítit, pochopit, co prožívají, umím dobře poradit, podpořit, pomoci nalézt správnou motivaci. Mám spoustu osobních tipů, které fungují, jak na plánování, nakupování, vaření, tak je také dovedu podpořit v různých krizových okamžicích, kdy se třeba hubnutí nedaří a chtějí to vzdát.

Moje práce se opírá o tři pilíře. Všechny tři jsou důležité a jeden bez druhého by nefungoval tak dobře, jako všechny společně.

Odborné znalosti.

Výživovým kurzem moje vzdělání začalo. Bylo to základ, nutný k tomu, abych mohla tuto práci začít vykonávat. Od té doby se neustále vzdělávám, znalosti si doplňuji, navštěvuji různé odborné semináře, konference a přednášky. Čtu odborné knihy a časopisy. Nikdy jsem nelitovala peněz, které jsem do vzdělání investovala. A že jich nebylo málo.

Sleduju nové trendy, jsem otevřená novým směrům. Výživa je velmi živý a dynamický obor, který nestagnuje, ale naopak se vyvíjí. Je potřeba neustále držet krok s novými poznatky. Je to vlastně hodně podobné medicíně.

Když mě před dvěma lety jednom konkurzu připravila o místo snů holčina těsně po škole, která by mohla být mojí dcerou, ale měla vystudovánu nutriční terapii, tak jsem 2 dny brečela. Ale pak jsem se oklepala, na tuto negativní zkušenost začala pohlížet jako na příležitost a ve 48 letech jsem se přihlásila na studium oboru nutriční terapeut na VOŠ zdravotní. A je to úžasná cesta a velké dobrodružství. A také opravdu velké překroční mých limitů. Učit se v tomto věku na zkoušku z anatomie fakt nebyla legrace, například. Ale díky tomu se moje znalosti prohlubují a já získávám ve své práci stále větší jistotu.

Zkušenosti

Čím déle svoji práci vykonávám, tím více zkušeností získávám. Jasné jak facka. Za každého klienta jsem nesmírně vděčná a každý mě velmi obohatí. Každý, kdo ke mně přijde, s sebou přinese svůj jedinečný životní příběh, starosti a trápení a to všechno společně s důvěrou mi odevzdá. A mým úkolem je nejenom ukázat mu tu správnou cestu, ale také ho po této cestě vést, učit ho nové věci, sledovat jeho pokroky a sdílet s ním jeho nadšení, když svého cíle dosáhne. S radostí a zadostiučiněním pak sleduji, jak se mu díky mé pomoci zlepší nejenom vzhled a fyzická kondice, ale také zdraví, často také vztahy, způsob trávení volného času, vlastně mu změním celý život. Spokojený klient je pro mě největší satisfakce. Co klient, to nová zkušenost. A já ty příběhy navlékám jak korálky na šňůrku a moje studnice zkušeností se neustále prohlubuje.

Psychologie

Stále více a více se přesvědčuji o tom, že hlavní roli v hubnutí nehraje žaludek, ale hlava. Pokud totiž hlava při procesu hubnutí nespolupracuje, můžete se na ni klidně stavět, ale s váhou nehnete. Proto s  klienty pracuji jak na úrovni „fyzické a praktické“ – tedy předání informací, nastavení režimu, pravidel a předání různých praktických tipů na přípravu jídel, ale také na úrovni psychické. Neboli „nastavujeme hlavu“. Hledáme motivaci, překonáváme překážky, učím klienty různé techniky, jak uspět dlouhodobě. Kombinuji „klasické“ poradenství s koučováním. To je metoda, kde klienty pomocí řízeného rozhovoru a cíleně kladených otázek vedu k hlubším pohledům na jejich problémy.  Díky tomu pak společně hledáme nové cesty a strategie, jak překonat problémy a uspět dlouhodobě.

Zkrátka a dobře, přistupuji ke práci s klienty komplexně, pečuji o jejich tělo i mysl. Pracujeme také na sebelásce, sebepřijetí a co nejzdravějšímu vztahu k sobě samým. Bezpodmínečným přijetím sebe sama totiž vše začíná i končí. Zároveň ke každému přistupuji individuálně a hledám tu nejlepší a nejschůdnější možnou cestu pro každého, aby se zdravý životní styl stal jejich trvale udržitelným způsobem života.

Možností, jak se mnou spolupracovat, je mnoho. Ebooky, konzultace, programy.

To nejlepší, co jsem ale doposud vytvořila, je on-line kurz hubnutí pro ženy „Konečně zhubnu“. Kurz v pilotní verzi proběhl letos v únoru a těch 20 žen, co se do něj přihlásilo, má fantastické výsledky. Ostatně, jejich svědectví si můžete přečíst tady>> 

Vzala jsem vše zásadní, co o hubnutí vím. Spojila jsem všechny důležité znalosti o výživě, funkční a ověřená pravidla hubnutí, moji maximální podporu a společnou energii skupiny. Přidala jsem všechny svoje několikaleté zkušenosti a vetkla je do tohoto uceleného a návazného kurzu.

A vznikl opravdu jedinečná služba s velkým potenciálem. Krásné výsledky žen a jejich nadšené komentáře jsou toho důkazem. Další běh startuje 3. května.

veškeré podrobnosti i možnost přihlásit se najdete tady>> 

Víte, co odlišuje úspěšné od neúspěšných?

Nedávno jsem ve své skupině nadhodila téma:  „Co odlišuje ty, které trvale zhubly, od věčných dietářek?“ Dostalo se mi velmi zajímavých odpovědí, z nichž nejvíce výstižná byla tato odpověď jedné ženy ze skupiny: „Ty úspěšné dokázaly trvale změnit svůj životní styl a pokračovat v něm i po dosažení svého cíle. Ty úspěšné se pohybují po přímce neustále vpřed, věčné dietářky se pohybují v nekonečném uzavřeném kruhu.“ Krásně řečeno. Já bych úspěch v trvalém nastavení zdravého životního stylu definovala tako: „Překonání nechuti a zaběhlého pohodlí, ochota vystoupit ze zóny komfortu, silná vůle, odvaha a výborně zpracovaná motivace. Silné PROČ. Tah na branku. A pak už jen maličkost, dlouhodobá výdrž…“ Takoví lidé o životě přemýšlí v dlouhodobém horizontu a dovedou si jasně spočítat, že při dodržování pravidel zdravého životního stylu mají mnohem větší šanci na kvalitnější, ale zpravidla také delší život. A také na to, že i tu poslední část života prožijí ve zdraví a aktivně, bez závislosti na pomoci druhých.

Možná už dlouho o změně přemýšlíte. Brouzdáte veřejnými skupinami, snažíte se získat „zaručené“ informace, jejichž zdroj je často pochybný a neověřený. Myslíte si, že to zvládnete sami, ale opak je pravdou. Léta utíkají, kila přibývají a vy moc dobře víte, že je potřeba s tím něco dělat dříve, než vám vaše nadváha přeroste přes hlavu a stane se z ní průšvih nejenom estetický, ale i zdravotní.

Seberte odvahu, udělejte rozhodnutí a jděte do do toho dříve, než bude pozdě! Chce to prostě jen UVĚŘIT, ŽE ZMĚNA JE MOŽNÁ.  Vím jak na to, sama jsem tu cestu za vás prošlapala a pomohla stovkám spokojených klientů před vámi. Postarám se o vás stejně, jako o všechny své ostatní klienty, které jsem dovedla k jejich cíli. Chcete být také jedním z nich? Tak neváhejte a kontaktujte mě!

Neváhejte a přidejte se k nám do kurzu!

Ženy už se přihlašují. Moc se tam na vás těším!

 

Jsem výživová poradkyně a nadšená průkopnice zdravého životního stylu. Ukazuji lidem cestu k vysněné postavě, fyzické i duševní kondici, zdraví a celkové životní rovnováze. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Jitka napsal:

  Ano, máš pravdu.
  Jídlo ( jak je na nás vidět) je o genech a o pocitech. Pocity jsou taky o genech a o prostředí, okolnostech. A sytý hladovému nevěří. Těch průpovídek je nespočet:
  Kde je cíl, tam je cesta. Když nechceš, je to horší, než když nemůžeš.
  Nejsem dietářka, ale začínám mít „plovací kruh“. Ne že by mě těšil, ale je můj, tak si ho neošklivím 🙂
  Nedávno jsem si poslechla něco o sumo zápasnících. To je velmi zajímavý příspěvek k tématu. Doporučuji.

  Měj se fajn, buďme zdraví a houževnatí.
  Jitka

  PS: Odb. znalosti – 3.odstavec – vypadlo MĚ

  • Eva Pecháčová napsal:

   Jitulko, děkuji za tvůj komentář i za korekturu mého článku. To víš, není to pro každého. Ty máš plovací kruh, OK. Ale jsou lidé, co mají nadváhu třeba 40 í více kilo a jsou v klidu. Což já nechápu, ale je to jejich volba. Měj se krásně a opatruj se. A doufám, že se někdy uvidíme živě 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.